کودک, تبلیغ , دنیا

گل پسر داشت تلویزیون تماشا می کرد و من روی تراس مشغول رسیدگی به گلدان جدیدم بودم . وقتی برگشتم دیدم اشک در چشمانش حلقه بسته و می پرسد آیا من آسیب پذیر هستم؟؟؟؟

این هم نتیجه ی تبلیغات جدید صدا و سیمای عزیز در راستای تشویق به فرزند آوری!!!

کلیپی ساخته اند که در آن کودکان از تنهایی هایشان و نداشتن خواهر و برادر می نالند و بعد با تیتر درشت می نویسد که " کودکان تنها , آسیب پذیر هستند".

بعد از اینکه معنای آسیب پذیر بودن را برایش توضیح دادم و گفتم که منظور از این کلیپ فقط تشویق به فرزندآوری است  کانال را عوض کردم. دو دقیقه ی بعد دوباره گل پسر با ناراحتی از تلویزیون روی برگرداند و با عجله و هراس دنبال ریموت می گشت تا کانال را عوض کند. این بار داشتند صحنه هایی دلخراش از کودکان خونین یمنی را نشان می دادند. نمی دانم چرا سانسور فقط شامل بوسه و آغوش می شود و صحنه های جنایی را دربرنمی گیرد؟

برای دیدن فیلم ها حداقل یک محدوده ی سنی تعیین می شود و آدم خیالش راحت است اگر زیر فیلمی 14+ ننوشته پس کودکم بدون ترس می تواند آن را نگاه کند اما این روزها که صحنه های دلخراش از یمن بدون اعلام قبلی یهویی و مکرر پخش می شود آدم هیچ امنیت روانی برای روشن کردن تلویزیون ندارد!

کمی بعد تصمیم گرفتیم اخبار گوش کنیم! باز هم یمن و لبنان ! انفجار بمب در عراق و افغانستان! بدرفتاری پلیس آمریکا با مردم! اعلام انزجار از عربستان! و پشت بندش اعلام شروع نام نویسی برای عمره! این خبر آخری بیشتر از سایر خبرها تکان دهنده بود. هنوز یک ماه بیشتر از هتک حرمت عربستان به زائران ایرانی نگذشته ! همین دو هفته قبل بود که اعلام کردند اعزام زائران را متوقف کرده ایم ! یعنی به همین سرعت عربستان را بخشیدیم ؟؟؟ شاید هم برای بی احترامی هایشان و برای جنایاتشان علیه یمن , ما از آنها عذرخواهی کرده ایم تا دوباره زائران ما را بپذیرند!!!

بعید هم نیست! مگر همین یمن که داریم سنگش را بر سینه می زنیم جزو آن بیست و پنج کشور عرب زبانی نبود که هشت سال دست در دست صدام  گذاشتند و جوانان و کودکان ما را شهید کردند؟

نتیجه گیری: اگر می خواهید امنیت فکری در خانه داشته باشید بگذارید تمام مدت تلویزیون روی کانال کودک بماند!

 

/ 2 نظر / 10 بازدید
لی لی کتابدار

شیادم بهتر باشه اصلا روشنش نکنیم مثل خونه ما[چشمک]

بتی

مواااااااااااافقم اخبار که اصلا نمیشه نگاه کرد مخصوصا ساعت دو موقع نهار به جون آدم کوفت میشه داری غذا میخوی یهویی یه بچه شیر خواره رو از زیر آوار در می آورند یا کلی جسد نشون آدم میدن