نوروز مبارک

فقط سه روز بندر نبودیم، همان سه روزی که بندرعباس سیل آمد ، همان سه روزی که برای عروسی خواهرم رفته بودیم، همان سه روزی که مانند سایر برنامه هایمان با برنامه ریزی سایر مردم فرق داشت.

به زبان ساده تر بگویم ، بعد از یک سال به خانه ی پدری ام رفتیم فقط برای سه روز و آن هم به بهانه ی عروسی خواهرم که از این پس در ایران زندگی نخواهد کرد , اکنون برگشته ایم تا تمام  عید نوروز و تعطیلات بعد از آن را در سکوتی نزدیک به مطلق  ،بسیار نزدیک  به مطلق ، بدون هیچ گونه دید و بازدید عید و بدون هیچ گونه رفت و آمد و بدون هیچ گونه سفر و گشت و گذار و بدون هیچ چیز دیگر بگذرانیم.

و من در این میانه دلم تنها برای گل پسر ی می سوزد که هنوز معنای عیدنوروز و  عید دیدنی را درک نکرده است و هیچ کدام از اسکناس های تانخورده ای که پیشاپیش هدیه گرفته است نمی توانند برایش  طعم بی نظیر چشم انتظاری کودکی هایمان را به دست صاحب خانه ای که به دیدنش می رفتیم ،تداعی کنند.شاید قرار نیست دیگر هیچ کدام از آن لحظات خاطره انگیز عید دیدنی رفتن و عیدی گرفتن تکرار شوند. همانطور که دیگر از روی آتش پریدن ها و قاشق زنی های شب چهارشنبه ی آخر هیچ سالی تکرار نمی شود.

چهارشنبه سوری امسال هم به پریدن از روی چند شمع ! و تحمل صدای ناهنجار ترقه ها گذشت.

این روزها در خیابان های شهر که راه می روم هیچ شور و اشتیاقی جلوی غرفه های فروش نوروزی نمی بینم برای خرید ، برای خریدن سنجد و سمنو ، برای خریدن شمع و سبزه و ماهی قرمز. اما بازار شیرینی فروش ها مثل همیشه سکه است و مردم با دستان پر از جعبه ی شیرینی از فروشگاه ها خارج می شوند.

گم شدن اشتیاق در کوچه های شهر ، چه از سر نداری و بی پولی باشد ، چه از فرط افسردگی و تنهایی و چه از سر فراموشی آیین های کهن ، خوشایند نیست.

سبزه ی عیدم در فراق ما خشک شد، هنوز هم خبری از سفره ی هفت سین در خانه ی ما نیست، و من تازه دارم با انگشتانی که برای نخستین بار مانیکور و فرنچ شده اند خانه تکانی می کنم!

 

 

پیشاپیش فرا رسیدن سال یک هزار و سیصد و نود و سه خورشیدی را به تمام دوستان عزیزم تبریک عرض میکنم و سالی زیبا و نوبهاری دل انگیز برای همگی تان آرزومندم.

 

 

پ.ن : ممکن است من تا یک ماهی در خدمت شما سروران عزیز نباشم، نه چیزی بنویسم و نه به وبلاگ هایتان سر بزنم.شما فکر کنید یک جور قرنطینه است برای من ! شاید فرجی حاصل شود و این یک ماه باقیمانده تا امتحان دستیاری را کمی درس بخوانم.هرچند که به من امیدی نیست. بنده را بابت این غیبت صغری پیشاپیش عفو بفرمایید. سال نو مبارک!

/ 3 نظر / 11 بازدید
عمه

سلام...سال نو مبارک![گل]

مینا

سال نو مبارک ری را جان ما هم توی عید جایی نرفتیم

روشن ترین نور

سلام و سال نو مبارک امیدوارم تعطیلات خوبی را گذرونده باشی.. ما هم که دور و برمون پر از فک و فامیله همینطور باید حرص بخوریم ..! والا بعضی ها نمیذارند که عید آدم عید باشه حتما باید تلخش کنن..