جهان اولی

بدجوری تریپ جهان اولی بودن او را گرفته!

حالا همه ی ما شده ایم جهان سومی هایی که الفبای زندگی مان را بلد نیستیم و ایشان بعد از شش هفت سال زندگی در کانادا  یک جهان اولی تمام عیار است که اصول زندگی تمام مردم سرزمین های دور و نزدیک را هرگونه که بخواهد نقد می کند و جالب تر اینکه کامنت های به به و چه چه است که از همین جهان سومی های عقب مانده به سویش سرازیر می شود!

پنج سال قبل که تازه وارد ف.بوک شده بودم بعد از سالها دیدمش.البته نه آنگونه دیدنی که مشهود باشد چرا که نامش را بصورت نام اختصاری نوشته بود , هیچ عکسی برای پروفایلش نگذاشته بود و حتی جنسیتی که برای خودش انتخاب کرده بود مرد بود!

مدتی طول کشید تا بفهمم آن شخص مجهول الهویه که تعداد زیادی دوست مشترک با هم داشتیم همان دوست دوران کودکی و نوجوانی ام است .

یک سال بعد جرات پیدا کرد تا نام اصلی اش را به جای آن علامت اختصاری ثبت کند.یک سال بعد عکسی دورنما از نیمرخ برای پروفایلش انتخاب کرد و یک سال بعد آن عکس ,کلوزآپ و تمام رخ شد!

حالا اما دو سالی هست که جهان اولی شدنش را در تریبون با صدای بلند اعلام کرده و هر روز می خواهد اثباتش کند. مثلا" همین دوهفته ی قبل بود که نهایت خوشحالی اش را از تصویب قانون ازدواج همجنس گرایان در آمریکا با نوشته ای زیبا اعلام کرده بود! و ابراز خرسندی کرده بود که تمام قوانین تصویب شده در جهان اول سرانجام قانونی برای جهان سومی ها هم خواهند شد.

دیروز در جدیدترین ابراز وجودش نوشته بود : دیدن ناخن های بلند کرده و لاک زده ی یک خانم چه حسی در شما ایجاد می کند؟

سوالش را طوری پرسیده بود که به نظر خودش عملی مربوط به ابلهان و عقب افتاده ها باشد!

دیگر رغبت نکردم چهل کامنتی را که برایش ردیف شده بود بخوانم!

من خودم هرگز آنقدر وقت نداشته ام که ناخن هایم را مانیکور پدیکور و فرنچ کنم و یا حتی یک لاک درست و حسابی برآنها بزنم .حتی کارهای زیاد خانه داری ام همیشه باعث شکستن وحشتناک ناخن ها شده و هرگز نتوانسته ام ناخن های یک دستی داشته باشم  اما همیشه با حس لذت به ناخن های زیبای هم جنسان خودم نگاه کردم. و حتی آن جمله ی توجیهی ابلهانه ای که می گوید "خانم ها زخم هایشان را لاک می زنند" و می خواهد بگوید که لاک زدن ناخن روشی برای فراموشی دردهاست را قبول ندارم. رسیدگی کردن به ناخن ها هم بخشی از آراستگی است درست مثل شستشو و سشوار کردن موها می ماند نه دلیلی بر عقب ماندگی و جهان سومی !

به نظر می رسد که هنوز هم در اعماق وجود دوست جهان اولی ام ردپاهای عمیق یک انسان جهان سومی که می خواهد تمام آنچه را برای خودش دست نیافتنی است ناپسند بداند برجا مانده باشد!

 


/ 1 نظر / 26 بازدید
کریو رایگان.

اکانت کریو رایگان...با قابلیت بروز رسانی خودکار nod32‎ http://www.aparat.com/v/TlNic server : kerio.mrtunnel.ir user : public password : secret‎