غار تنهایی

یکی از اشکالات اصلی ما آدم ها این است که به دانسته های خود در زمانی که لازمشان داریم عمل نمی کنیم.

کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی که خواندنش را به تمام جوانان چه دختر و چه پسر توصیه می کنم یکی از نمونه های بارز دانسته هایی است که باید به آن عمل کرد.

این کتاب مثل یک لغت نامه است که زبان زنانه را به مردانه و مردانه را به زنانه ترجمه می کند!

ما باید این را بپذیریم که انسان ها با هم متفاوتند و در برابر شرایط یکسان واکنش های مختلفی از خود نشان می دهند.واکنش های زن و مرد هم در برابر شرایط یکسان تفاوتی دو چندان دارد هم از نظر دو انسان متفاوت بودنشان و هم از جهت دو جنس مختلف بودن!

 

من به عنوان یک زن وقتی با مشکلی برخورد می کنم دلم می خواهد در مورد آن وراجی کنم! به همین علت گوشی تلفن را برمیدارم و به مورد اعتمادترین کسی که دارم _مادرم_ زنگ می زنم.اگر دلم خنک نشد دو خواهر مورد اعتماد هم دارم که پیششان وراجی کنم!

دوستان و همکاران که جای خود دارند و به تناسب درجه ی دوستی سفره ی دلم را برایشان باز می کنم.آقای همسر هم در صورت در دسترس بودن باید درگیر تمام مشکلات کوچک و بزرگ من باشد.

همین وبلاگ هم در راستای وراجی هایی که گوشی برای شنیدنشان وجود نداشته افتتاح شده است!

 

ولی مردان سکوتی دارند به نام غار تنهایی!

وقتی مردی با مشکلی مواجه می شود به غار تنهایی خود پناه می برد و مدتی را در آنجا می گذراند! ممکن است از نگاه شما به نظر برسد که او نسبت به مشکل بوجود آمده بی تفاوت است و دارد با خیال راحت استراحت می کند .

ولی در حقیقت این غار تنهایی نمودهای متفاوتی دارد.یک مرد ممکن است روزنامه ای دستش بگیرد و مشغول مطالعه شود! یا به تماشای تلویزیون بپردازد و یا خودش را به ظاهر با اینترنت مشغول کند.ساده ترین حالتش این است که بخوابد! ولی در حقیقت تمام این کارها که حرص شما را درمی آورند حکایت از ورود یک مرد به غار تنهایی اش دارند!

مرد دارد به ظاهر یک کار عادی را انجام می دهد و در حقیقت دارد در تنهایی خویش به راه حل مسئله می اندیشد.

در این حالت باید مرد را در غار تنهایی خود تنها گذاشت.و این کاری است که اکثر ما زن ها با توجه به زن بودنمان قادر به انجامش نیستیم!

زن می رود به دلجویی می پردازد و با محبت می خواهد کمکی برای حل مشکل مرد مریخی بکند در حالیکه در مریخ رسم به گونه ی دیگری است و این محبت زن نه تنها بی ثمر می ماند و دل زده اش می کند بلکه باعث بحث و دعوا هم خواهد شد.

آقای همسر دو روز است که می خواهد به غار تنهایی خود برود و من نمی گذارم! این است همان اشکالی که ما آدم ها داریم و به دانسته های خود عمل نمی کنیم.

امروز خواندن کتاب جدیدی را شروع می کنم: راه حلی مناسب برای جلوگیری از وراجی های من و رها کردن یک مرد در غار تنهایی!

/ 0 نظر / 3 بازدید