آرزو کن!

اگر شما یک غول چراغ جادو داشتید و قرار بود سه آرزویتان را برآورده کند چه چیزی آرزو می کردید؟

 

از زمانی که گل پسر انیمیشن علی بابا و غول چراغ جادو را دیده دو سالی می گذرد اما چند روزی است بدجوری در فکر یافتن آرزوهایی است که اگر قرار بود به غول بگوید تا برآورده کند افتاده است.

آرزو برای کودکان امری عادی و اجتناب ناپذیر است.نه به غیرواقعی بودن آرزویشان فکر می کنند و نه هزینه ای که بابت برآورده شدنش لازم است برایشان اهمیت دارد.کودکان به پول فکر نمی کنند و به قوانین طبیعت اهمیتی نمی دهند.همین امر موجب زیبا شدن دنیای کودکی می شود. و دقیقا" همین آرزوهای عجیب و دست نیافتنی است که ذهن کوچک آنها را به حرکت و خلاقیت وامی دارد و گاه همین تخیلات زمینه ساز اختراعات و اکتشافات ارزشمند در بزرگسالی می شود.

اما گل پسر من دیگر بزرگ شده است.شاید مشکلات مالی زیاد سبب شده که دیگر آرزوهای دنیای کودکی اش را به دست فراموشی بسپارد .

دلم می خواست برایم حرف های شگفت انگیز بزند و تخیلاتش را بر زبان جاری کند اما نه تنها هیچ ردپایی از آرزوهای عجیب و جالب در سخنانش نبود بلکه حتی نتوانست یک آرزوی ساده و کوچک را بیان کند تا بتوانم به عنوان یک مادر برای برآورده کردن  آن تلاش کنم و از این تلاش مادرانه درجهت رضایت فرزندم دلخوش کنم!

گل پسر هم در دایره ی ندانم های زندگی ی روزمره ی آدم بزرگ ها افتاده و زندانی فکرهای بسته شده و این عذاب آورتر از تلاش برای برآورده کردن یک آرزوی دست نیافتنی است! او هم مرتب سعی می کرد آرزوی داشتن آرزوهای بیشتر کند و هنگامی که با قانون منع داشتن آرزوهای بیشتر مواجه شد آرزوی ثروت کرد! بعد از آن دیگر نتوانست هیچ آرزویی بکند و آرزوی آخرش را آزاد شدن غول چراغ جادو تعیین کرد تا ثابت کند هنوز هم مهر و محبت سرلوحه ی زندگی کودکانه بزرگانه ی زندگی اش هست!

نمی دانم دقیقا" کجای راه و رسم زندگی را اشتباه به او آموخته ام که آرزوهایش را به دست باد داده است و  پول و ثروت برایش شده است یک آرزو!!!

درحالی که من با نزدیک به چهار برابر سن او برای خودم آرزوهای زیادی دارم.آرزوهایی که از کودکی ام باقی مانده و هنوز برآورده نشده اند بعلاوه ی آرزوهای برآورده نشده ی نوجوانی و جوانی که اکنون با آرزوهای بزرگسالی نیز عجین شده اند!

آرزوهایی که دیگر به دست فراموشی سپرده شده اند و هر کدامشان در یک موقعیتی از زندگی جایشان را به یک آرزوی دست یافتنی زیباتر داده اند مثل گذشتن از تمام لحظات زیبای سفر های نرفته  فقط و فقط برای نگهداری از گل پسر .

 

اگر کودک شما هنوز بزرگ نشده و در دنیای بی رنگ خریدن تمام چیزهای دنیا با پول غرق نشده است آرزوهای خنده دارش را جدی بگیرید و سعی کنید به آنها بال و پر بدهید تا جایگاه حقیقی آرزو در ذهن  خلاقش  شکل بگیرد .

راستی خودتان هم هنوز در کنج متروک ذهنتان آرزو دارید؟؟؟

/ 0 نظر / 43 بازدید