بندرعباس

هر روز صبح ما از کناره ی سواحل بهشت عبور می کنیم .

جایی که آب های نیلگونش با ذرات طلایی خورشید تزیین شده است و از ابتدای پاییز با کوچ پرندگان بر زیبایی این ساحل هزاران افزون می شود.لک لک ها ی زیبا باهوش تر از آن هستند که در روزهای تعطیل و با هجوم مردم به ساحل در آنجا بمانند.مرغ دریایی تنها شکار دوربین من از فاصله ای نزدیک بود.

اگر گذرتان به ساحل بندرعباس افتاد و جذر و مدهای طولانی دریا بر ساحل را دیدید که در برخی مناطق به یک کیلومتر پسروی در روز هم می رسد به نقش و نگارهای برجا مانده بر ساحل نگاه کنید که مثل یک تابلوی نقاشی  چشم نواز است .

در آن میان اگر با دقت زمین را بنگرید سوراخ های ریزی می بینید که بصورت عمودی قرار گرفته اند و اطراف هر سوراخ گلوله های بسیار کوچکی از ماسه طرح و نقش انداخته است.این سوراخ های ریز محل سکونت بچه خرچنگ های یک سانتی متری است که هر چند لحظه یکبار به بیرون از سوراخ سرک کشیده و مقداری گلوله ی ماسه به بیرون از سوراخ خود پرتاب می کنند. می گویند صبح خیلی زود پیش از طلوع آفتاب صخره های ساحلی پر است از خرچنگ های ریز و درشت که محلی ها به آسانی جمعشان می کنند برای خوراک. و ما هنوز این قدر سحرخیز نشده ایم که شنیده را به دیده تبدیل کنیم.

و اما غروب های تنگه ی هرمز شگفت انگیزند و روح پرور

به عکاسی من از قطره های باران بندری توجه ویژه بفرمایید:

متشکرم.

/ 9 نظر / 10 بازدید
مینا

عکس سومی از آخر خیلی زیباست اتفاقی گرفته شده ؟ منظورم وجود اون دو نفر وسط عکسه

مینا

ری را جان آخه میرم کلاس فیلمسازی بعضی عکسها اتفاقی عکاسی میشه و بعضی هاش کارگردانی میشه این عکس خیلی جالبه چون کارگردانی شده

مریدی

درود بر شما وبلاگ خوبی دارین شما رو لینک کردم بندرعباس شهریبا مردمان خوب باصفا و دوست داشتنی بندرعباس شهر من است[گل]

لی لی

عکسها چقدر عالی هستن[قلب][دست]

سلین

خیلی زیبا بود...بخصوص قطره های بارون... من بندرعباس رو خیلی دوس دارم...[قلب]

سعيده

عكسهاتون عالي بود.كيف كردم.من تا حالا بندر نيومدم.دلم دريا مي خواد وآرامش. شاد و سلامت باشيد

ف ف

سلام همشهری از وب لی لی به اینجا رسیدم ... [قلب]