آزادی

در کل از امتحان راضی نبودم. از 200 سوال 50 تا آسان و 50 تا سخت بود و 100 تای مابقی را آنقدر پیچانده بودند که آدم نمی فهمید سخت است یا آسان!

بدین ترتیب من 50 تا را جواب ندادم و از درستی 50 تا اطمینان دارم.فقط مانده تکلیف آن 100 تا مشخص شود!!

اگر تمام 100 تا را درست جواب داده باشم هر رشته ای بخواهم قبول می شوم!

اگر 90 تا درست باشد هم می توانم رشته ی مورد علاقه ی اولم قبول شوم.

اگر 80 تا درست باشد رشته ی مورد علاقه ی دومم قبول می شوم.

اگر 70 تا درست باشد دیگر به شانس و رتبه در کل بستگی دارد.

کمتر از آن دیگر قابل مذاکره نیست!

 

راستی مذاکرات شبه لوزان ما هم سرانجام به نتیجه نرسید و هیچ کس برای نگهداری از گل پسر در روز امتحان نیامد . خدا پدر آقای همسایه را بیامرزد که تنها کسی است که از بدو ورودمان به تهران کمکمان کرده و این بار هم گل پسر را به آنها سپردیم . آقای همسایه و همسرش خودشان پدر بزرگ و مادربزرگ هستند و مثل تمام آنها مهربانند و دوستشان دارم.

آقای همسر هم که به قول خودش فقط برای همدردی با من در آزمون شرکت کرد در حالیکه وقتی برای درس خواندن نداشت اما بیشتر سوالات را تقریبا" مثل هم جواب داده ایم!

من از امروز رسما" بیکار شده ام.صبح که آقایان را راهی کردم یک لحظه سردرگم شدم که حالا چی؟ چه کاری باید انجام بدهم؟ چقدر خالی شده ام! چقدر بیکار!

اولین کاری که به نظرم رسید پناه آوردن به این وبلاگ بود که الحق در سه سالی که از دوستیمان گذشته همیشه یار و یاورم بوده است . برنامه هایی هم برای امروزم دارم مثل رفتن به آرایشگاه که چهار ماه از آخرین بارش می گذرد!

یک حسی دارم شبیه نیکی کریمی در آخر فیلم " دو زن " ! وقتی که بعد از سالها از بند شوهر بدبین و وسواسی اش آزاد شده بود و نمی دانست زندگی اش را از کجا شروع کند !!!

دلم می خواهد در خیابان راه بروم . دوستانم را پیدا کنم . خرید کنم . پیاده روی و ورزش. کلاس نقاشی و موسیقی. خلاصه دلم می خواهد تمام کارهای عقب افتاده ی زندگی ام را یکجا انجام بدهم. 

 

به خودم دلداری می دهم که اصلا" مهم نیست اگر نتیجه ی امتحان  با سال قبل تفاوتی نداشته باشد اما در واقع برایم مهم است. من هفت ماه از عمرم را به خاطرش بر باد هوا فرستاده ام . نگرانم . فعلا" در تمام گروه ها و شبکه های اجتماعی پزشکی سکوت سنگینی برپاست.هیچ کس جرات اظهارنظر در مورد نتیجه ی امتحانش را ندارد اما از امشب همه ی آنهایی که نتیجه ی خوب بگیرند بلبل زبان می شوند و آنها که نتیجه نمی گیرند برای مدتی مفقودالاثر خواهند شد! اما مطمئن باشید من پر رو تر از آن هستم که ناکامی ام را فریاد نزنم!

نتیجه را حتما" به اطلاعتان خواهم رساند.

 

/ 1 نظر / 12 بازدید
سلین

ری‌را جون منم حس میکنم خوب ندادم.تصحیح نکردم و ترجیح میدم نکنم چون واقعا از نتیجه ش میترسم.همش با خودم‌ میگم نتیجه اون همه تنهایی کشیدنا و سختیا‌ هیچی؟ برام‌ دعا کن چون اگه امسال به نتیجه دلخواهم نرسم احتمالا دیگه هرگز امتحان نمیدم.این امتحان مزخرف و ناجوانمردانه [گریه]