سندرم پی ام pms

بیچاره کودکم! مجبور است همواره بدخلقی های ماهیانه ی من را تحمل کند.

آقای همسر با وجود اینکه خودش به خوبی  پی ام اس را می شناسد و با گذشت این همه سال که هر ماهه این سندرم مزخرف را در من می بیند هنوز عادت نکرده است! 

هر وقت بد خلقی های من را می بیند اول سئوال پیچم می کند که چی شده؟

و بعد که هیچ علت خاصی برای عصبانیت های کاذب من پیدا نمی شود یادش می آید که بپرسد: پریودت نزدیک است؟

همیشه مشکل به همین سادگی پیدا می شود!

و آنوقت نصیحتم می کند که این سندرم را کنترل کنم!

خوب! کنترل کردنش کار ساده ای نیست ولی امکان پذیر است.ولی تا وقتی که حواسم جمع شود که باید کنترلش کنم کودک بیچاره که اولین و در دسترس ترین فرد است یک عالمه بداخلاقی و بی حوصلگی را تحویل گرفته است  و یکی دوباری به گریه افتاده است چون هنوز عادت نکرده مادر مهربانش ناگهان بد اخلاق شود!

آیا می دانید بسیاری از دعواهای خانوادگی بین زن و شوهر ها در همین دوران اتفاق می افتد و خودشان نمی دانند؟

 این سندرم یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در ایجاد طلاق است برای خانواده هایی که درگیرش هستند ولی به اندازه ی کافی آن را نمی شناسند.

 پی ام اس  از چند روز قبل از عادت ماهانه شروع می شود و در روزهای اول عادت از بین می رود. البته بدخلقی زنانه فقط یکی از علایم آن است ولی مهمترین نیز می باشد. سایر علایم شامل تحریک پذیری - دردناک شدن سینه ها- پر خوری -خستگی و افسردگی است.

بیشتر زنان به علت خفیف بودن علایم متوجه این تغییرات نمی شوند ولی در ده درصد زنان این علایم بسیار شدید است و منجر به تنش های خانوادگی شدیدی خواهد شد.

زنانی که قرص های ضدبارداری مصرف می کنند به علت توقف تخمک گذاری از داشتن سندرم پی ام  معاف هستند!کسانی که دچارسندرم  بصورت خیلی شدید هستند تقریبا" دو هفته از هرماه را درگیرند و نیاز به درمان ضد افسردگی درتمام مدت ماه دارند.

مشکل اصلی با همان هایی است که نوع خفیف یا متوسطش را دارند و اگر همسرشان اطلاع کافی از این سندرم نداشته باشد بدخلقی های زن را به حساب بی علاقگی اش می گذارد و منجر به بحث و دعوا و....می شود و اتفاقاتی می افتد که نباید بیفتد.

و در این بین کودکان بی گناه بیشترین ضربه را می خورند .کودکانی که همیشه در دسترس ترین و بی پناه ترین و مظلوم ترین هستند.

بیچاره کودک من!

/ 0 نظر / 5 بازدید