گرانی های اخیر برای گل پسر تاکنون بسیار مفید بوده است!

 

تنها فروشگاهی که محصولات لگو می فروشد خوشبختانه فروشنده ی با انصافی دارد. این روزها بالا رفتن قیمت ارز روی تمام کالاها اثر گذاشته و قیمت ها دو تا سه برابر شده اند ولی لگوها هنوز به همان قیمت قبل به فروش می رسند.

سال قبل که گل پسر اولین لگوی بیونیکل را می خواست بخرد برای اولین بار به آن مغازه رفتم. بیونیکلی که گل پسر انتخاب کرده بود در قفسه ی پایینی بود و درست با همان بسته بندی و همان رنگ و مدل در قفسه ی بالایی هم بود ولی بیونیکل بالایی دوازده هزار تومان گران تر بود!

هر چه دقت کردم و بسته های اسباب بازی را زیر و رو کردم تفاوتی بین آنها نیافتم! طاقت نیاوردم و از فروشنده پرسیدم : این دو تا چه تفاوتی دارند؟

گفت: هیچ.

پرسیدم پس چرا این یکی گران تر است؟

گفت: این یکی خرید جدیدم است که قیمتش بیشتر شده. من خرید قبلی را با احتساب همان مقدار سود می فروشم!

دل گرم شدم از اینکه هنوز هم مردمی پیدا می شوند که وجدان دارند.

 

 این روزها دارم کلکسیون لگوهای گل پسر را برایش کامل می کنم چون می دانم لگویی را که اکنون شصت هزار تومان می خرم با دلار چهار هزار تومانی حدود دویست هزار تومان خواهد شد!

این هم تصاویری از چند لگوی سالم مانده ی گل پسر:

 

  

لازم به ذکر است روزی چند بار تمام قطعات این لگوهای بیچاره جدا شده و به گونه ای جدید روی بدن یکدیگر سوار می شوند و باید اعتراف کنم از عروسک های باربی که ما در کودکی داشتیم و قطعاتشان از هم جدا نمی شد جالب تر هستند و ذهن خلاق کودک را به خوبی درگیر می کنند.